Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Przemienienie Pańskie
Dziś jest: 06 sierpnia 2020

RADOM

W czwartek kończy się Charytatywny Bieg Papieski

sobota, 30 maj 2020 17:11 / Autor: Radosław Mizera
foto: ID 272447/pixabay
Radosław Mizera

Ponad 220 osób zadeklarowało udział w Charytatywnym Biegu Papieskim. Inicjatorzy przedsięwzięcia: Fundacja Młodzi Radom, Stowarzyszenie Biegiem Radom oraz Duszpasterstwo Akademickie chcą zebrać środki, by następnie je przekazać siostrom niepokalankom, które prowadzą Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu.

Charytatywny Bieg Papieski to jeden z pierwszych projektów "Życie na 100" z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Dochód będzie sukcesywnie przekazywany domom pomocy społecznej w diecezji radomskiej.

- Gdyby to był normalny czas, tych osób byłoby z pewnością więcej. Ale cieszymy się, że 220 osób odpowiedziało na nasz apel i chce pomóc siostrom, które prowadzą placówkę dla przewlekle chorych, dotkniętych demencją, chorobą Alzheimera, czy po wylewach i udarach mózgu. Połowa zapisanych przebiegła już dystans 10 kilometrów. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Walczymy dalej, i zachęcamy do wzięcia udziału w biegu - powiedział ks. Mariusz Wilk z DA w Radomiu.

Na przebiegnięcie dystansu 10 kilometrów (bądź 5 kilometrów dla dzieci do 15. roku życia) jego uczestnicy mają czas do 4 czerwca. Trasę biegu można przebiec, przejść, przejechać rowerem, na rolkach, deskorolce, czy hulajnodze. Każdy zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa może przebiec dystans w miejscu, które sobie wybierze.

Wpisowe wynosi 60 złotych. Pierwsze zebrane środki zostaną przekazane siostrom z Domu Pomocy Społecznej w Radomiu na pomoc w walce z COVID-19.

Na stronie: www.biegiemradom.pl można dokonać rejestracji na Bieg Papieski i zakupić pakiet startowy, następnie przebiec wyznaczony dystans i udokumentować to zdjęciem, które należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i po zweryfikowaniu wiadomości organizatorzy wyślą pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.

Zapraszamy do nas: