Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Weekend na drogach. Policja apeluje o rozsądek

poniedziałek, 08 czerwca 2020 09:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP Radom
Elżbieta Warchoł

Doszło do 26 kolizji drogowych i 5 wypadków. Zginęły dwie osoby.

Ładna pogoda, a także złagodzenie obostrzeń związanych z epidemią skłania wiele osób do wyjazdów. Często zapominamy jednak o dostosowywaniu prędkości i stylu jazdy do warunków panując na drogach. Tylko w sobotę doszło do dwóch wypadków śmiertelnych na drogach w naszym regionie - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej Policji. Podczas minionego weekendu na drogach naszego miasta i powiatu odnotowaliśmy 26 kolizji drogowych oraz 5 wypadków, z których 2 okazały się śmiertelne.

Do najpoważniejszych w skutkach zdarzeń doszło w sobotę, 6 czerwca. Przed godz. 14 na ulicy Czarnieckiego w Radomiu kierująca pojazdem marki bmw na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-letnią kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala, gdzie w nocy zmarła. Policjanci zatrzymali 41-letniej kierującej bmw prawo jazdy. Natomiast przed godz. 18 w miejscowości Kolonia Stępocina 26-letni kierujący pojazdem audi skręcając w lewo do posesji zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem marki kawasaki. 29-letni motocyklista zginął na miejscu zdarzenia - informuje Justyna Leszczyńska rzecznik KMP w Radomiu.

Nie zbrakło również nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie autem pod wpływem alkoholu. W sobotę w miejscowości Wola Gutowska 56-letni kierowca forda wyprzedzając auta nie zachował ostrożności i uderzył w pojazd marki toyota, który skręcał w lewo do posesji. 48-letnia kierująca toyotą trafiła do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 56-letniego kierowcy forda i badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. W sobotę po godz. 23 w miejscowości Walentynów kierujący motocyklem nie zachował ostrożności i uderzył w tył motoroweru, którym kierował 53 latek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 20-letni sprawca zdarzenia miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie  - dodaje Justyna Leszczyńska.