Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

RADOM

Chociaż w innym terminie, to emocje podobne... Rozpoczęły się matury 2020

poniedziałek, 08 czerwca 2020 11:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W poniedziałek, 8 czerwca rozpoczęły się egzaminy maturalne. O miesiąc później niż zwykle, bez serdecznych uścisków wśród abiturientów, za to z rygorystycznymi zasadami panującymi od wejścia na teren szkoły, po zajęcie miejsca w sali.  

Pierwszy dzień maturalnego maratonu to tradycyjnie język polski. Maturzyści - jak co roku - stresowali się i zastanawiali, jakie tematy czekają na nich w arkuszach. Dodatkowo zastanawiali się również, czy ich samodzielna nauka była wystarczająca. Jak przyznają, trudno zmotywować się do nauki w domu, ale nauczanie zdalne miało również swoje dobre strony: 

 

W tym roku egzaminy odbywają się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Na teren szkoły nie mogą wejść osoby nieupoważnione, wpuszczeni są jedynie maturzyści oraz pracownicy placówki. Zorganizowane są osobne wejścia, każda klasa miała wyznaczoną godzinę, o której uczniowie wpuszczani byli do szkoły. Abiturienci muszą mieć maseczki, rękawiczki, a także foliowe reklamówki na rzeczy osobiste. W szkole obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, uczniowie mogą mieć ze sobą jedynie dokument tożsamości, długopisy i wodę. - Szkoła musiała spełnić ostre wymogi sanitarne - wymienia Michał Deja - dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu: 

 

- Moja matura wyglądała zupełnie inaczej - wspomina dyrektor Michał Deja:

 

W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi 3056 uczniów z Radomia i 311 z powiatu radomskiego. 

Matury rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Egzaminy ustne przeprowadzone będą w terminie od 15 do 29 czerwca.