Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

RADOM

Zatrzymaj wodę nie tylko w beczce! Kilka porad dla działkowców

wtorek, 09 czerwca 2020 09:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (congerdesign)
Weronika Chochoł

Susza na szczęście póki co odpuściła, warto jednak wykorzystać panującą obecnie aurę i przygotować nasze rośliny na ewentualny powrót pory suchej. Okazuje się, że nie tylko beczki, ale również polne kamienie czy agrowłóknina mogą być naszymi sprzymierzeńcami w przygotowywaniu ogrodów i grządek do suszy. 

Mówi się:Kwiecień-plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. W tym roku to lato przeważyło w kwietniowej przeplatance. Na szczęście sytuacja nieco się ustabilizowała i nie jest już tak sucho. Warto zatem przygotować nasze rośliny na ewentualną zmianę pogody, a wtedy susza nie będzie im aż tak straszna.

Dobrą metodą zatrzymania wody w glebie jest ściółkowanie czy ekrany cieniowania - podpowiada Joanna Wdowska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół agrotechnicznych i Gospodarki żywnościowej w Radomiu:

Coraz większą popularnością cieszą się nawozy naturalne:

Nie możemy rozpieścić naszych roślin. A pierwszym krokiem do ich rozpieszczenia jest - o ironio... - zbyt częste podlewanie:

Na pomoc roślinom jeszcze nie jest za późno:

W sklepach ogrodniczych nie brakuje nawozów, hydrożeli czy materiałów pomocnych w walce z suszą i jej skutkami. Wystarczy poszukać, poczytać lub zapytać eksperta.

Zatem zakładamy rękawiczki i do pracy! a jeśli mowa o podlewaniu, to dobrze jest mieć czym podlewać. Tutaj pomocna może być mała retencja, o której pisaliśmy tu.

Zapraszamy do nas: