Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/47062

RADOM

Koleją z Warszawy do Radomia na Boże Narodzenie 2021

wtorek, 09 czerwca 2020 14:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wartość trwającej przebudowy kolejowej ósemki to ponad 645 mln zł.

Zakończenie wszystkich prac na trasie kolejowej pomiędzy Warszawą i Radomiem planowanie jest w drugiej połowie 2021 roku. Poinformował o tym wiceminister infrastruktury Rafał Weber:

Pomiędzy Czachówkiem a Warką modernizowany jest już drugi tor. Na pozostałych fragmentach trasy przygotowywany jest tłuczeń oraz układane są podkłady kolejowe. W ramach inwestycji przebudowany został most nad Pilicą w Warce.

Wykonawca prowadzi też prace na odcinku z Warki do Radomia. Dotychczas był to jednotorowy odcinek, co znacznie ograniczało przepustowość. Teraz budowany jest drugi tor, który umożliwi uruchamianie większej liczby połączeń.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy nowe przystanki, które ułatwią dostęp do kolei: Stara Wola, Radom Brzustówka i Radom Gołębiów.

Po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością 160 km/h, a towarowe z prędkością 120 km/h.

Wartość przebudowy odcinków Czachówek – Warka oraz Warka – Radom to ponad 645 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

{gallery}47062{/gallery}
Zapraszamy do nas: