Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Utrudnienia i objazdy podczas procesji Bożego Ciała

środa, 10 czerwca 2020 10:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ulicami Radomia przejdą procesje Bożego Ciała - będą utrudnienia w ruchu kołowym. Przestoje spodziewane są w godzinach około 9:30-13:00. Wystąpią też zmiany tras linii komunikacji miejskiej.

Podczas przemarszu procesji w poszczególnych parafiach autobusy miejskie na większości linii będą kursowały wyznaczonymi objazdami. Będą one wprowadzane między innymi w następujących dzielnicach Radomia: Śródmieście (procesja na placu Kazimierza Wielkiego oraz ulicach Żeromskiego, Moniuszki i Sienkiewicza); Śródmieście (procesja na ulicach Niedziałkowskiego, Struga, 25 Czerwca i Kelles-Krauza); osiedle Akademickie (procesja na ulicach Rapackiego, Górniczej, Chrobrego i Daszyńskiego); osiedle Nad Potokiem (procesja na ulicach Katowickiej, Szklanej, Struga i Grzybowskiej); osiedle XV-lecia (procesja na ulicach Miłej, Sowińskiego, Chrobrego i Kusocińskiego); Południe (procesja na ulicach Warsztatowej, Wierzbickiej, Trojańskiej i Sycyńskiej); Prędocinek (procesja na ulicach Ostrowieckiej, Wyścigowej, Czackiego i Brata Alberta); Michałów (procesja na ulicach Królowej Jadwigi, Sobieskiego i Łokietka); Idalin (procesja na ulicach Idalińskiej, Białej, Bluszczowej, Bursztynowej i Indyczej); Zamłynie (procesja na ulicach Głównej, Natolińskiej i Szerokiej); Borki (procesja na ulicach Pawiej, Stasieckiego i Limanowskiego) oraz Obozisko (procesja na ulicach Parkowej, Rodziny Winczewskich i Warszawskiej).

Ponadto autobusy napotkają procesje na odcinkach wielu innych ulic. Jednak w tych przypadkach będą one oczekiwały na swoich trasach do czasu zakończenia przemarszu procesji przez dany odcinek. W tym roku w niektórych parafiach wyjątkowo nie będzie procesji ulicznych. Odbędą się one jedynie wokoło kościołów. Szczegółowy wykaz tras objazdów jest podany w załączonym pliku PDF.

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności na drogach, którymi będą szły procesje oraz - w miarę możliwości - o omijanie tych miejsc.

 

Zapraszamy do nas: