Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Radom chce utworzyć Miejski Urząd Pracy!

środa, 10 czerwca 2020 15:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przekonuje, że gmina nie ma żadnego przełożenia na funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy. Dlatego też chce utworzyć Miejski Urząd Pracy. Wniosek w tej sprawie zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

Prezydent Witkowski przypomniał, że gmina uczestniczy w finansowaniu pośredniaka w 60 procentach. - Nie mamy żadnego wpływu na działalność tej instytucji. Pokazało to zwolnienie dyrektora Józefa Bakuły przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę. Decyzja została podjęta jednoosobowo . Starosta nie czekał na otrzymanie mojej opinii - tłumaczy prezydent Witkowski.

Jego zdaniem utworzenie Miejskiego Urzędu Pracy przyspieszy realizację wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Radomiu przedsiębiorcy z Powiatu Radomskiego i samego Radomia złożyli już do PUP ponad 16,5 tysiąca wniosków o różne formy wsparcia z Tarczy Antykryzysowej. Realizacja wniosków była na niezadowalającym poziomie, zwłaszcza w ocenie właścicieli firm, ale również Powiatowej Rady Rynku Pracy, czyli organu doradczego, złożonego z samorządowców, a także organizacji przedsiębiorców.

Dlatego też Sebastian Murawski został nowym wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Starosta radomski oczekuje od niego szybszego rozpatrywania zaległych i bieżących wniosków przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej oraz ułatwienia kontaktu właścicieli firm z urzędem.

Zapraszamy do nas: