Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

RADOM

Filamenty do drukarek 3D z ambasady USA do American Corner w Radomiu

piątek, 12 czerwca 2020 09:20 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Anna Wróblewska/UM Radom
Weronika Chochoł

Ponad 220 kg wysokiej jakości filamentów do drukarek 3D o wartości ponad 20 tys. złotych przekazała Ambasada USA radomskiemu American Corner. 

Pozyskane materiały zostaną wykorzystane do produkcji przyłbic. - Filamenty pomogą nam i naszym przyjaciołom z grupy "Widzialna Ręka Radom" drukować przyłbice, które następnie rozdajemy mieszkańcom miasta, instytucjom, szpitalom, służbom medycznym - mówi Karolina Adamczyk z American Corner:

Ofiarowane przez Ambasadę filamenty zostaną przekazane grupie Widzialna Ręka, która od początku trwania pandemii wspomaga m.in. lokalną służbę zdrowia drukując nieodpłatnie przyłbice przy pomocy drukarek 3D. Gdzie konkretnie trafią przyłbice? Wyjaśnia Bartłomiej Marczuk - koordynator grupy: 

- Niewiele jest rzeczy pozytywnych w tej pandemii, która destabilizuje nasze życie i niestety pociąga za sobą ofiary. Ale na pewno pozytywne jest to, że nauczyliśmy się w tym czasie wiele rzeczy robić wspólnie - zauważa wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński: 

Przypomnijmy, już w pierwszym miesiącu trwania pandemii do Radomia trafiły materiały o łącznej kwocie ponad 8 tys. złotych. Ambasada USA była także sponsorem nowoczesnej drukarki 3D Kreator

 

Zapraszamy do nas: