Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

RADOM

Uwaga uczniowie! Od jutra nabór do szkół ponadpodstawowych

niedziela, 14 czerwca 2020 13:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (vgnk)
Weronika Chochoł

W poniedziałek, 15 czerwca rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Pierwszy etap polegał będzie na logowaniu do wybranych szkół. 

Pierwszą czynnością, jaka powinien wykonać każdy kandydat jest zalogowanie się na portalu "Oświata w Radomiu" (link tutaj). Można wybrać maksymalnie cztery szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów, a ich listę ułożyć w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Wydrukowany wniosek, podpisany przez kandydata i jego rodziców lub opiekunów prawnych oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci powinni złożyć w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybrali szkołę z oddziałami dwujęzycznymi, oddziałami sportowymi lub szkołę mistrzostwa sportowego mają na to czas do 22 czerwca, a pozostali do 10 lipca. Szczegółowy harmonogram rekrutacji jest dostępny tutaj.

Wnioski będzie można dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru drogą mailową (skan lub zdjęcie dokumentów) lub w wersji papierowej (dokumenty należy umieścić w dużej kopercie i pozostawić w przygotowanej  do tego celu urnie). W szkołach zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - dwumetrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Ważna informacja dla kandydatów do Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu: rekrutacja odbywa się bezpośrednio w szkole z pominięciem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły. 

Na nowy rok szkolny radomskie licea ogólnokształcące przygotowały 1684 miejsca, w 57 oddziałach. W technikach planowane jest utworzenie 48 oddziałów, w których jest łącznie 1488 miejsc, natomiast w szkołach branżowych I stopnia – 962 miejsca w 31 oddziałach. Do dokładnego zapoznania się z ofertą radomskich szkół i przemyślanego wyboru zachęca wiceprezydent Katarzyna Kalinowska: 

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych opublikowane zostaną 12 sierpnia o godz. 12.00.

Zapraszamy do nas: