Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Kolejne oddziały w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym wstrzymują przyjęcia

wtorek, 16 czerwca 2020 14:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny
Weronika Chochoł

Oddział wewnętrzny II i nadciśnienia tętniczego wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów. Trwają wypisy pacjentów, oddział będzie dezynfekowany. 

Jak informuje Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, Oddział wewnętrzny II i nadciśnienia tętniczego wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów. - Będzie niebawem dekontaminowany, ale by ten proces rozpocząć, na oddziale nie może przebywać żaden pacjent. Dlatego trwają wypisy pacjentów, których stan zdrowia nie wymaga dalszej hospitalizacji. A ci, którzy potrzebują jeszcze leczenia szpitalnego, są transportowani do innych placówek medycznych - informuje rzeczniczka. 

W szpitalu wykryto również kolejne 4 zakażenia kornawirusem wśród personelu. - Zgodnie z procedurami osoby te zostały odsunięte od pracy i przebywają w izolacji. Na ten moment nie wpłynął żaden wynik potwierdzający obecność koronowirusa u pacjentów naszego szpitala - dodaje Karolina Gajewska. 

Dziś rozpoczęła się dekontaminacja na oddziale neurochirurgii, zatem oddział ten jest zamknięty. Od początku epidemii nie działa oddział reumatologii. Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej pracuje, jednak nie przyjmuje nowych chorych do czasu uzyskania wyniku pacjenta, który miał kontakt z pacjentem zakażonym Covid-19. Pacjent jest izolowany. Tymczasowo zamknięty jest oddział neurologii. Pozostałe oddziały funkcjonują w trybie ostro dyżurowym.