Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Leśnicy podjęli wyzwanie #GaszynChallenge

czwartek, 18 czerwca 2020 16:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu włączyła się do akcji społecznej #GaszynChallenge i podjęła wyzwanie dla 5 miesięcznej Zosi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Zebrane wśród pracowników pieniądze zostaną przeznaczone na terapię genową. Na powrót dziewczynki do zdrowia potrzeba aż 11 milionów złotych.

Akcja #GaszynChallenge została zapoczątkowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Gaszyna. Jej celem było zachęcenie do zbiórki pieniędzy dla 1,5 rocznego Wojtusia z Gaszyna, który cierpi na SMA (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Jedyną szansą w tej chorobie jest terapia nowatorskim lekiem Zongelsma, który nazywany jest najdroższym lekiem świata. Koszt terapii lekiem to ok. 10 milionów zł. Inicjatywa spotkała się z dużym uznaniem społeczeństwa, instytucji i organizacji, dlatego udało się w szybkim czasie zebrać potrzebną kwotę na leczenie chłopca.

Akcja polega na wykonaniu przez osoby nominowane 10 pompek lub przysiadów i wpłaceniu minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje przynajmniej kolejne 3 osoby, instytucje lub organizacje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

- Popularność inicjatywy przyczyniła się do kolejnych zbiórek pieniędzy dla innych dzieci, w którą tym razem włączyli się pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu nominowani przez Komendę Miejską Policji w Radomiu.W odpowiedzi na zaproszenie RDLP w Radomiu nominowała: Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie - informuje Dorota Włosowska z RDLP w Radomiu.

W akcję włączyły się również nadleśnictwa z terenu RDLP w Radomiu, w tym: Barycz, Daleszyce, Dobieszyn, Kozienice, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Ruda Maleniecka, Skarżysko, Suchedniów, Zagnańsk oraz Zwoleń. Zapewne i inne nadleśnictwa wkrótce też zostaną nominowane.

Akcja jest też popularna wśród innych jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych i innych osób, instytucji i organizacji.