Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Odszedł Jerzy Kutkowski. Wspomnienia

piątek, 19 czerwca 2020 16:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Ave Gość Niedzielny Radom
Elżbieta Warchoł

18 czerwca 2020 roku zmarł Jerzy Kutkowski. Miał 70 lat. Był znanym w Radomiu społecznikiem, współtwórcą Liceum Plastycznego, malarzem, artystą fotografikiem. Był jednym z założycieli Klubu Inteligencji Katolickiej, prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Radomskiej, autorem wielu wystaw, tekstów książek i albumów. Swoje prace prezentował na ponad 200 wystawach.  

Jerzego Kutkowskiego wspomina Jan Rejczak prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu:

Jerzy Kutkowski od dzieciństwa pasjonowal się fotografowaniem. Uczył fotografii. Był członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wspomina Leszek Jastrzębiowski prezes RTF:

Sztuka i szkoła plastyczna, nauczanie były wielką pasją Jerzego Kutkowskiego. Jego zasługą jest powstanie w Radomiu Liceum Plastycznego, którego był nauczycielem i wicedyrektorem. Wspomina Bożena Marczykowska dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu:

Wykształcił i wychował kilka pokoleń młodych ludzi, dla których pasją jest sztuka. Wspomina Sebastian Klochowicz prezes Stowarzyszenia Fotoklub RP Okręg Radomski:

Pogrzeb Jerzego Kutkowskiego odbędzie się w czwartek, 25 czerwca 2020 roku w radomskiej katedrze. Początek uroczystości o godz. 12.

Zapraszamy do nas: