Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Szkoły ZDZ zaprosiły na dzień otwarty

sobota, 20 czerwca 2020 13:52 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu zaprosiły na dzień otwarty. Chętni mogli zapoznać się z ofertą nauczania - oczywiście przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych.

Tym razem nie było tłumów, a indywidualne oprowadzanie po szkole. Chętni do udziału w dniu otwartym w ZDZ musieli wcześniej zapisać się na konkretną godzinę. Wszystko odbyło się z zachowaniem przepisów sanitarnych - w maseczkach lub przyłbicach i z możliwością dezynfekcji rąk w niemal każdym pomieszczeniu.

- Jesteśmy przede wszystkim otwarci na uczniów klas ósmych, którzy chcą kontynuować naukę w szkole zawodowej. Proponujemy techniku z kierunkami: technik-informatyk, technik-logistyk, technik usług fryzjerskich, technik transportu kolejowego oraz nowość - technik lotniskowych służb operacyjnych. Jesteśmy na etapie konsultacji z lotniskiem Chopina w Warszawie i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten kierunek będzie pod opieką tego lotniska - mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Szkół ZDZ w Radomiu.

Dyrektor Katarzyna Kołodziejska podkreśla, że uczniowie szkoły mogą brać udział w unikalnych programach.

Po pracowni fryzjerskiej oprowadzała Magdalena Suligowska, nauczyciel ZDZ. Była to okazja do zapoznania się z warunkami nauki, sprzętem oraz najnowszymi trendami w branży.

Aneta Bernat pokazywała pracownię wizualizacji.

- Pracownia łączy wiele dziedzin ściśle związanych z wizerunkiem. Jest to kosmetologia, wizaż, fotografia i to, co łączy się z technikami plastycznymi, czyli rysunek, trochę malarstwa. Wszystkie te elementy łączy fryzjerstwo - mówi.

W wyborze odpowiedniego kierunku pomagała Jolanta Weremczuk - doradca zawodowy.

- Wybór jest ogromny. Rozmawiam z dzieciakami o ich marzeniach. Uważam, że przyszłość dzieci i chęć pracy zależy od tego, co chcą robić. Przede wszystkim dzieci muszą lubić swój zawód. Dziś bardzo często jest inaczej, bo dzieciaki spełniają marzenia rodziców i niekoniecznie tego chcą. Dzieci idą też za trendem. Mówi się o lotnisku, że ileś osób będzie tam pracować i są tym zainteresowane - tłumaczy Jolanta Weremczuk.

Jedną z uczennic, która przyszła do ZDZ zapoznać się z ofertą szkoły była Aleksandra Siadaczka.

- Od wielu lat chciałam wybrać się do tej szkoły. Interesowały mnie kierunki, które tutaj występują. Interesuje mnie kierunek technika transportu kolejowego lub gastronomicznego - tłumaczy.

Uczniowie klas ósmych mogli również porozmawiać ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami - uczniami ZDZ.

Zapraszamy do nas: