Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Bezpłatne badania z okazji Dnia Ojca

poniedziałek, 22 czerwca 2020 19:23 / Autor: Michał Kaczor
fot. Belova59/pixabay.com
Michał Kaczor

Laboratorium szpitala na Józefowie zaprasza na bezpłatne badania poziomu PSA. Dotyczy to mężczyzn w wieku powyżej 40 lat.

Wykonanie badania PSA pozwala na wczesne wykrycie raka prostaty. To jedno z rutynowych badań zalecanych mężczyzną powyżej 40 roku życia.

- Badanie można wykonać niezależnie od pory dnia, ale co najmniej 2 godziny po posiłku. Materiałem do analizy poziomu PSA jest krew – informuje Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Kto powinien poddać się takiemu badaniu?

-  Panowie 50+ powinni sprawdzać swój poziom PSA raz na rok. Badanie to powinni wykonać również mężczyźni 45+, jeżeli ich ojciec lub brat zachorowali na raka stercza, mężczyźni 40+ jeśli wielu ich krewnych cierpiało na raka stercza, a panowie, którzy często oddają mocz, odczuwają ból krocza lub podbrzusza powinni sprawdzić swój poziom PSA niezależnie od wieku – tłumaczy Gajewska.

23 czerwca, z okazji Dnia Ojca, laboratorium szpitala na Józefowie zaprasza na bezpłatne badania PSA. Odbędą się one w godzinach od 8 do 20. Akcja potrwa do wyczerpania limitu badań.

Zapraszamy do nas: