Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Pazura, Chotecka i terytorialsi dla radomskich domów dziecka

wtorek, 23 czerwca 2020 11:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. 62. BLP
Michał Kaczor

Aktorzy Dorota Chotecka i Radosław Pazura wraz z terytorialsami zapoczątkowali akcję pomocy najmłodszym z radomskich domów dziecka.

Nieustannie potrzebują oni wsparcia z zewnątrz. Dzięki tej inicjatywie trafi do nich sprzęt sportowy m. in. różnego rodzaju piłki, zestawy do badmintona, skakanki, gumy do skakania oraz środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne, tak bardzo potrzebne w okresie epidemii.

- Otrzymaliśmy już wiele wniosków, ale nadal trwa okres ich przyjmowania. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Do naszej akcji przystąpili też inni darczyńcy, więc jeżeli jakaś instytucja bądź prywatny ofiarodawca chcieliby jeszcze dołączyć, to również gorąco zapraszamy – mówi podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Opieką instytucjonalną w Radomiu objętych jest ponad 160 dzieci.

- To dzieci z różnych domów i środowisk. Pandemia koronawirusa pozbawiła je kontaktu ze swoimi rodzinami i rówieśnikami. Bardzo się cieszę, że terytorialsi sprawią im tyle zabawy i radości - mówi dyrektor Słonecznego Domu Ewa Drelewska.

Zwieńczenie akcji nastąpi 26 czerwca, w piątek. „Event – dzień otwarty” rozpocznie się o godzinie 11 na terenie kompleksu wojskowego w Radomiu. Żołnierze zaprezentują w tym czasie wiele atrakcji. Następnie odbędzie się spotkanie Doroty Choteckiej i Radosława Pazury z dziećmi i żołnierzami z możliwością wspólnych zdjęć.

Finałem inicjatywy nastąpi oficjalne przekazanie ofiarowanych prezentów dzieciom z radomskich domów dziecka.

Zapraszamy do nas: