Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Jutro prezydent Andrzej Duda w Radomiu uczci pamięć ofiar Czerwca'76

środa, 24 czerwca 2020 10:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Tuż po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda przyjedzie jutro do Radomia. Będzie to przedostatni dzień kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi.

Poseł Marek Suski, prezes radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się o godzinie 14.00 na placu Corazziego w centrum Radomia.

- W programie przewidziano wystąpienie ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP, który poinformuje zebranych o swoim spotkaniu z Donaldem Trumpem w USA. Następnie Andrzej Duda złoży kwiaty przy Pomniku Ludzi Skrzywdzonych z okazji 44. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego w czerwcu 1976 roku - poinformował Radio Plus Radom poseł Marek Suski:

Ostatnio prezydent Andrzej Duda uczestniczył w obchodach radomskiego Czerwca'76 w 2016 roku, a na obchody 42. rocznicy Czerwca 1976 napisał list, w którym przypomniał:

- „42 lata temu robotnicy upomnieli się o godność człowieka i ludzkiej pracy. Wobec władzy, która z dnia na dzień narzuciła podwyżki cen żywności, radomianie okazali jedność i determinację, a strajk, którego celem były najpierw postulaty ekonomiczne, szybko stał się wołaniem o prawdę i wolność. Pewny siebie komunistyczny reżim postanowił zlekceważyć protestujących, wywołując tym większe rozgoryczenie i złość. Strajk został stłumiony, a na strajkujących spadły brutalne represje – aresztowania, milicyjne ścieżki zdrowia, zwolnienia z pracy z wilczym biletem. Były także ofiary śmiertelne, wśród nich – brutalnie pobity ks. Roman Kotlarz”

Zapraszamy do nas: