Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc osobom chorym onkologicznie? Zgłoś się!

piątek, 26 czerwca 2020 17:09 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Free-Photos)
Weronika Chochoł

- Wiele dobra i pomocy otrzymałam od osób poznanych na forum Amazonki.net, teraz chcę zwrócić to dobro - mówi Alina Lament - pomysłodawczyni grupy wsparcia dla osób z nowotworem. Jednak żeby grupa zaczęła działać potrzebne są osoby, które pomogą, ale również te, które zgłoszą się ze swoim problemem. 

W ubiegłym roku po raz pierwszy w Radomiu odbyło się spotkanie poświęcone nowotworom, a przede wszystkim osobom z postawioną diagnozą i ich bliskim "Rozmawiajmy ze światem". Planem Aliny Lament - pomysłodawczyni spotkań, było utrzymanie tradycji wydarzenia, ale również utworzenia grupy wsparcia dla osób, których życie do góry nogami wywrócił rak. To pierwsze założenie udało się zrealizować - chociaż w tym roku spotkanie nie odbyło się z powodu pandemii, to już trwają przygotowania do drugiej edycji zaplanowanej na przyszłą wiosnę (o szczegółach pisaliśmy tutaj).

Drugie założenie czeka na realizację, a w zasadzie na osoby, które zechciałyby podzielić się swoim doświadczeniem lub udzielić konkretnych wskazówek osobom chorym onkologicznie. 

Pomysłodawczyni chciałaby, aby w Radomiu powstała grupa wsparcia, a może nawet towarzystwo pacjentów onkologicznych. W założeniu pomocą mają być objęci wszyscy, którzy zmagają się z nowotworem - niezależnie od rodzaju choroby. - wiem, że jest zapotrzebowanie na takie kontakty. Wiem też, że lekarze potrzebują takiego wsparcia. Często podczas ograniczonej czasowo wizyty lekarze nie są w stanie przekazać wszystkiego, dlatego to doinformowanie między pacjentami jest bardzo ważne - wyjaśnia Alina Lament: 

 

Osoby, które chcą pomagać, ale również te, które potrzebują pomocy, mogą wysłać wiadomość na fan page na Facebooku "Rozmawiajmy ze światem", ale również kontaktować się bezpośrednio pod numerem: 517 622 819. 

Zapraszamy do nas: