Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Blisko półtora miliona złotych z budżetu miasta na walkę w koronawirusem. Jeszcze więcej ze szpitalnej kasy

poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (geralt)
Weronika Chochoł

Za pierwszy kwartał tego roku strata Radomskiego Szpitala Specjalistycznego porównywalna jest do tego samego okresu w roku ubiegłym. 

Ponad półtora miliona zł z budżetu Radomia wydane zostało do tej pory na skutki zwalczania pandemii. Na tę kwotę składają się koszty środków ochrony osobistej, dodatkowe koszty personelu oraz inne koszty, takie jak opłaty za paliwo, noclegi dla pracowników czy wynajem kontenerów - wyjaśnia Sławomir Szlachetka - skarbnik miasta: 

Na walkę z koronawirusem radomski Szpital Specjalistyczny i Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego do tej pory wydały ponad 13 mln zł:

Jak wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik, w momencie, kiedy miejska lecznica przekształcona została w szpital jednoimienny, zmieniły się składowe finansowania: 

Na konkretne wyliczenia dotyczące sytuacji finansowej szpitala w drugim kwartale bieżącego roku trzeba będzie jeszcze poczekać. Jeśli chodzi o I kwartał - strata lecznicy porównywalna jest do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Obecnie wynosi ona około 5 mln zł, a po odjęciu kosztów amortyzacji, do pokrycia przez miasto będzie ok. 2 mln zł. 

Zapraszamy do nas: