Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

RADOM

MOPS: Wnioski na nowy okres zasiłkowy

wtorek, 30 czerwca 2020 09:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 1 lipca 2020 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu będzie przyjmował wnioski w formie elektronicznej na nowy okres zasiłkowy 2020/2021. Dotyczy to wniosków o świadczenia Dobry start (300+), świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać drogą elektroniczną: za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez właściwego ministra do spraw rodziny na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl. - moduł portalu e-wnioski emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym - mówi Justyna Piątek rzecznik MOPS w Radomiu. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym lub poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS (tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start) oraz za pomocą systemu udostępnionego przez banki (tylko wnioski o świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).

W związku z panującą w kraju sytuacją prosimy o wysyłanie wniosków drogą elektroniczną. Apelujemy też o skrupulatne wypełnienie wniosku - zaznacza Justyna Piątek z MOPS.

Wniosek o świadczenie Dobry start przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Od 2019 roku wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów - wyjaśnia rzecznik MOPS Justyna Piątek.

W przypadku gdy dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach, kwotę świadczenia dobry start ustala się każdemu z rodziców w wysokości połowy kwoty przysługującego świadczenia dobry start czyli w wysokości 150 zł. Na złożenie wniosku jest czas do 30 listopada - mówi rzecznik MOPS w Radomiu.

W 2019 roku do radomskiego Ośrodka wpłynęło blisko 17 tysięcy wniosków. W sierpniu będzie możliwość złożenia wniosków w formie papierowej. Wnioski będzie można pobrać w MOPS Radom przy ul. Limanowskiego 134 oraz przez internet na stronie www.mops.radom.pl w zakładce BIP wnioski.

Osoby które w ubiegłym roku składały wniosek o świadczenie wychowawcze czyli 500+ w tym roku nie muszą ponownie składać wniosku. Świadczenie zostało przyznane do maja 2021 roku.

Na stronie MOPS w Radomiu znajduje się zakładka - Wzory poprawnie wypełnionych wniosków.

Zapraszamy do nas: