Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Czeki bez pokrycia?

piątek, 03 lipca 2020 11:44 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Platforma Obywatelska oskarża Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawa dotyczy pieniędzy, jakie polskie samorządy mają otrzymać z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W skali kraju to 6 mld złotych. Przed pierwszą turą wyborów prezydent Polski Andrzej Duda mówił w Radomiu, że do miasta z tego funduszu trafi 22 mln złotych, a do powiatu radomskiego - 11 mln. W sumie do regionu radomskiego ma wpłynąć ok. 90 mln złotych.

Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza i szef radomskich struktur Platformy Obywatelskiej uważa, że jest to oszustwo. - To są czeki bez okrycia, bowiem prawo nie zostało jeszcze uchwalone. Jestem tym zbulwersowany. Nie można w ten sposób oszukiwać mieszkańców - powiedział Rafał Rajkowski:

Poseł Marek Suski mówi krótko: jeśli coś obiecujemy, to słowa dotrzymujemy. - Te pieniądze będą. Nasi przeciwnicy nie mają nic innego do zaproponowania. Ten prezydencki program zostanie zrealizowany - powiedział poseł Marek Suski:

Ministerstwo rozwoju informuje, że pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów.

Wnioski będą kierowane do Prezesa Rady Ministrów elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Środki trafią do samorządów w ciągu kilku tygodni.

Nabór wniosków od gmin i powiatów zostanie rozpoczęty w drugiej połowie lipca lub w I połowie sierpnia.

Zapraszamy do nas: