Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Kończą się prace przy Centrum Naukowo-Badawczym UTH

piątek, 03 lipca 2020 13:45 / Autor: Weronika Chochoł
fot. prof. Dariusz Trześniowski
Weronika Chochoł

Dobiegły końca prace budowlane i wykończeniowe w Centrum Naukowo-Badawczym przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH w Radomiu. Centrum ma być otwarte jeszcze we wrześniu tego roku. 

Trwa techniczny odbiór budynku, a jego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień. Centrum Naukowo-Badawcze to obiekt medyczny przystosowany do prowadzenia badań i kształcenia studentów medycyny. Budowa i wyposażenie Centrum kosztowały ponad 30 mln zł.  - W całości zainstalowany już został wysokiej klasy sprzęt medyczny, czekamy na wyposażenie sal dydaktycznych - informuje prof. Dariusz Trześniowski - rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu:

 

Uczelnia cały czas stara się o możliwość prowadzenia naboru na pierwszy rok studiów na kierunku lekarskim. -Jednocześnie informuję, że Uniwersytet nie ustaje w staraniach, by przekonać MNiSW do zgody na prowadzenie naboru na 1 rok studiów na kierunku lekarskim. - Argumentujemy, że wypełniliśmy wszystkie postulaty zgłaszane w ubiegłym roku przez Polską Komisję Akredytacyjną. Prace przy budowie Collegium Anatomicum trwają - tłumaczy prof. Trześniowski:

 

Decyzję o przyszłości kierunku lekarskiego w radomskiej uczelni podejmie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do nas: