Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Patryk Jaki w Radomiu: "Im zależy tylko na interesie Polski" - to obelga?

sobota, 04 lipca 2020 13:46 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Jest grupa ludzi, która naprawdę chce kosmopolityzmu, chce tego, żeby Polska się rozmyła w ramach nowego państwa - Unii Europejskiej. Tylko czy o to Polacy przelewali krew? Prawdziwą stawką tych wyborów jest to, czy chcemy Polski silnej, czy chcemy Polski słabej - mówił podczas spotkania z wyborcami w Radomiu europoseł Patryk Jaki. 

Podczas spotkania w Radomiu Patryk Jaki nawiązał do historii Polski: do wojny z Krzyżakami, wojny polsko-tureckiej i setnej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Przywołał również znanych na całych świat Polaków: Fryderyka Chopina, Marię Curie-Skłodowską czy św. Jana Pawła II. - Jestem dumny z takiej Polski. Z Polski, która niczego nie małpuje, Polski, która jest Polską. Czy wtedy, kiedy wielokrotnie my - Polacy - ratowaliśmy Europę, przychodził jakiś urzędnik z Luksemburga i mówił nam, co my mamy robić? Czy to dlatego byliśmy w stanie obronić Europę? Nie! Tylko dlatego, że byliśmy wyjątkowi! Dziś nasi konkurenci, których emanacją jest Rafał Trzaskowski,wprost wymieniają wadę naszego prezydenta czy naszego środowiska, mówiąc: "Im zależy tylko na interesie Polski". Co się z nami stało? Od kiedy to jest obelga? - pytał europoseł Jaki: 

 

- Nie da się zbudować silnej Polski, jeżeli ma się prezydenta, który nie wierzy w to, że możemy być silnym, samodzielnym narodem - przekonywał Patryk Jaki. 

Europoseł porównał sytuację kraju do prowadzenia firmy. - To jest oczywiste, że jeżeli wy zaczniecie słuchać swojej konkurencji, zaczniecie robić to, czego oni chcą, to będziecie coraz słabsi. I dokładnie taka sama konkurencja odbywa się między narodami. Czy wierzycie w to, że Niemcy chcą silnej Polski? Musicie podjąć decyzję, czy prezydenta wybierają Polacy czy niemiecki tabloid. 

W swoim wystąpieniu Patryk Jaki zwrócił również uwagę na różnice między rządami PO-PSL a PiS. - Mamy dwie drogi - albo będziemy zgadzać się na to, co oni będą nam dyktowali albo Polska pójdzie swoją drogą: 

 

Patryk Jaki nawiązał również do podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+. - W punkcie piątym jest napisane, że miasto z każdym kontrahentem ma podpisać dokument o przestrzeganiu Deklaracji, bo jak nie to sankcje. To jest ta wolność? A wolność polega na tym, że albo podpiszecie tę deklarację LGBT+, albo nie możecie spokojnie prowadzić działalności gospodarczej. Jeżeli spokojnie przeczytacie tę Deklarację, zobaczycie - nawet z perspektywy wolnościowej - który kandydat ma realnie bardziej zdrowe podejście, który jest przedstawicielem tego wolnościowego myślenia - proponował europoseł Jaki: 

 

- W tej chwili albo Andrzej Duda, który jest przedstawicielem środowiska patriotycznego, albo Rafał Trzaskowski czyli te wszystkie nowe, radykalnie lewicowe eksperymenty - podsumował Patryk Jaki: 

 

Europoseł Patryk Jaki podczas wizyty w Radomiu złożył kwiaty przed pomnikiem Radomskiego Czerwca'76 oraz Pary Prezydenckiej. Kolejnym punktem wizyty w regionie radomskim będzie spotkanie z mieszkańcami Kozienic przy Pomniku Niepodległości o godz. 15.30. 

Zapraszamy do nas: