Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

ARP zainwestuje 24 mln zł w hale po Łuczniku

sobota, 04 lipca 2020 16:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. arp.pl
Weronika Chochoł

Dobiegają końca prace projektowe przebudowy kompleksu produkcyjno-biurowego przy ul. Tarnobrzeskiej w Radomiu. Przetarg ma ruszyć jesienią tego roku. 

Jak informuje Agencja Rozwoju Przemysłu, zakończenie prac projektowych jest przewidziane na pierwszą połowę lipca. Wykonawca przedłożył już dokumentację wykonawczą i kosztorysową. Trwa weryfikacja i sprawdzanie opracowania. Na przełomie września i października ARP ma ogłosić postępowanie przetargowe, by wyłonić inwestora zastępczego i wykonawcę robót budowlanych.

Według szacunków, na przebudowę hali nr 9 oraz budynku nr 9B ARP ma wydać około 24 mln zł netto. 

Jednym z głównych założeń jest zrealizowanie inwestycji przy jak najmniejszym obciążeniu dla najemców. Dlatego prace budowlane zostały podzielone na pięć etapów ściśle dopasowanych do pracy obecnych najemców. Zakres prac modernizacyjnych hali obejmuje w głównej mierze wymianę dachu, ścian zewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wewnętrznych oraz ogólne usprawnienie i unowocześnienie układu funkcjonalno-użytkowego.

Prace w budynku 9B polegają na gruntownej przebudowie budynku celem dostosowania do planowanej funkcji obsługi socjalno-biurowej zmodernizowanej części hali nr 9. Dodatkowo dla hali nr 9 i budynku nr 9B zaproponowane zostały nowe plany na zagospodarowanie terenów zewnętrznych dla lepszej komunikacji samochodowej.

W ramach rewitalizacji na rok 2021 jest również planowany remont elewacji budynku 9A.

Kompleks produkcyjno-biurowy w Radomiu powstał w 1978 roku. W jego skład wchodzą budynki dawnej fabryki maszyn do szycia Łucznik. 

Zapraszamy do nas: