Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Zarzuty ws. wypadku na obwodnicy. Kierująca miała być pod wpływem substancji psychotropowej

niedziela, 05 lipca 2020 09:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym postawiła 20-letniej Marcie A. Prokuratura Rejonowa Radom - Wschód. Do wypadku, w którym zginęła 19-letnia kobieta doszło w piątek, 12 czerwca w Radomiu na ulicy Kuronia.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 20-latka kierowała samochodem znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metylonu i poruszała się z nadmierną prędkością nie mniejszą niż 125 km/h. - Kobieta utraciła kontrolę nad pojazdem, zjechała z jezdni uderzając w barierę ochronną, doprowadzając do wywrócenia auta. W wyniku wypadku jedna z osób jadących tym pojazdem poniosła śmierć na miejscu zdarzenia, a druga doznała obrażeń ciała w postaci złamań - informuje Beata Galas - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby - w tym kierująca volkswagenem.

Marcie A. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. - Z uwagi na fakt, że czyn zarzucony podejrzanej jest zagrożony wysoką karą pozbawienia wolności oraz wobec uzasadnionej obawy matactwa, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Radomiu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W dniu 2 lipca 2020 roku wniosek prokuratora został uwzględniony - dodaje Beata Galas.

Marta A. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Zapraszamy do nas: