Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Radomskie obchody Święta Wojska Polskiego

wtorek, 12 sierpnia 2014 14:16 / Autor:

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się w piątek w Radomiu.

Zbiórka uczestników - władz miasta, przedstawicieli wojska, pocztów sztandarowych, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji społecznych, harcerzy, szkół, społeczeństwa - o godz. 11.30 na placu przed Kościołem Garnizonowym. Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta:

 

 

 

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Natomiast w godzinach popołudniowych w Muzeum Wsi Radomskiej - widowiskowa część obchodów, którą o godzinie 15 rozpocznie otwarcie wystawy "Z lilijką i karabinem. Radomscy harcerze w latach 1920 i 1944". O 16.00 początek widowiska historycznego i koncertu grupy Gloria Victis Project. Przez cały czas trwania imprezy w skansenie radomscy harcerze organizować będą gry i zabawy dzieci i młodzieży.

Dojazd:
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z widowiskiem historycznym, organizowanym na terenie Muzeum Wsi Radomskiej, w dniu 15 sierpnia  (piątek) zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów komunikacji miejskiej linii 17. Do skansenu dojazd będzie możliwy autobusami linii 17, które w godzinach około 13:00-18:00 będą jeździć ze zwiększoną częstotliwością - co 15 minut (dodatkowe kursy będą wykonywane w równych odstępach pomiędzy kursami rozkładowymi). Dojście do muzeum jest możliwe od przystanku Stalowa / Starokrakowska - przez ulicę Stawową.

Zapraszamy do nas: