Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Nowe dachy Resursy

wtorek, 07 lipca 2020 08:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Żadna burza, żaden śnieg i wiatr już wkrótce nie będą już straszne dla Resursy Obywatelskiej. Placówka zyska nowe dachy.

250 tys. złotych - tyle wynosi pozyskane przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” dofinansowanie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Właśnie podpisaliśmy umowę z konserwatorem. Dziękujemy za pozytywną ocenę naszego wniosku i za docenienie roli jaką nasz ośrodek, zarówno jako zabytkowy obiekt, jak i centrum kultury, pełni w życiu Radomia. Także te wskaźniki były bowiem brane pod uwagę - mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy.

Kwota 250 tys. złotych została uzupełniona koniecznym do projektu wkładem własnym, przekazanym przez Gminę Miasta Radomia. Pozwoli to na położenie nowego dachu na skrzydłem środkowym (nad Salą Widowiskową) i zachodnim (od strony ul. Malczewskiego). Do I etapu wymiany dachów w Resursie doszło kilka lat temu, kiedy nowe poszycie pojawiło się od strony ul. Struga. W tym samym roku Resursa, korzystając ze wsparcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, przeprowadziła także termomodernizację. Fundusze od ministra kultury pozwoliły z kolei m.in. na zamontowanie nowych kurtyn na dużej i małej scenie. - Powoli, etapami zmierzamy do celu: pełnej modernizacji Resursy. Obecny remont jest konieczny, bo dochodziło do przecieków w części środkowej i zachodniej budynku przy dużych ulewach oraz zimą. Po wymianie dachów będziemy wreszcie bezpieczni. Właśnie ogłaszamy przetarg, mam nadzieję że cały proces przebiegnie sprawnie - mówi Renata Metzger, dyrektor OKiSz.

Dofinansowanie przyznane Resursie Obywatelskiej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest najwyższym, jakie przyznano w tym konkursie dla zabytku z Radomia. Wsparcie uzyskał też kościół i klasztor ojców bernardynów oraz parafia św. Jana Chrzciciela. - W przyszłym roku chcielibyśmy jeszcze pozyskać środki na remont elewacji. Wtedy Resursa już naprawdę byłaby jak nowa. Niezbędną w tym zakresie dokumentację już posiadamy - dodaje dyrektor Renata Metzger.

Tag:
Zapraszamy do nas: