Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

Samorząd

Wiceprezydent pisze do ministerstwa

środa, 08 lipca 2020 14:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

- Chcemy dobrze przygotować się do wykorzystania pieniędzy z zapowiadanego Funduszu Inwestycji Samorządowych – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński i kieruje do Ministerstwa Rozwoju szereg pytań o szczegóły rządowego programu. - Gospodarcze skutki epidemii koronawirusa dotknęły praktycznie wszystkie samorządy, dlatego Fundusz Inwestycji Samorządowych jest dobrym instrumentem. Na razie jednak ministrowie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości jeżdżą po Polsce i rozdają czeki bez pokrycia. Tymczasem my cały czas czekamy na konkrety – podkreśla Mateusz Tyczyński.

W piśmie kierowanym do Ministerstwa Rozwoju znalazły się pytania m.in. o to jaką kwotę miasto otrzyma na inwestycje i kiedy te pieniądze mogą trafić do Radomia. Istotne jest też w jakiej formie będzie przekazywana pomoc, czy pieniądze będą mogły być przeznaczane zarówno na inwestycje kontynuowane jak i nowo rozpoczynane oraz w jakim okresie i w jakiej formie będzie następowało rozliczenie przyznanych kwot.

- Te informacje są dla nas niezmiernie istotne, ponieważ od tego zależą decyzje o kontynuacji lub też uruchomieniu planowanych inwestycji – podkreśla Mateusz Tyczyński.

Zapraszamy do nas: