Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Pieniądze od Samorządu Mazowsza dla Radomia

wtorek, 14 lipca 2020 08:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UM Radom
Elżbieta Warchoł

Radom otrzyma dofinansowania do budowy boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 17 na os. Południe oraz na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła.

Prawie 280 tysięcy złotych otrzyma Radom od Samorządu Województwa Mazowieckiego. 10 lipca zostały podpisane umowy w Delegaturze Urzedu Marszałkowskiego w Radomiu. 80 tysięcy złotych dofinansowania otrzymamy do budowy boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 17 przy ul. Czarnoleskiej. - Pieniądze z zewnątrz staramy się pozyskiwać nie tylko na duże, ale też na nieco mniejsze zadania. Takim jest właśnie trwająca już budowa boiska na osiedlu Południe. To inwestycja ważna dla lokalnej społeczności i realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bardzo się cieszę, że samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł finansowo inicjatywę mieszkańców - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Radom otrzyma także 198 tys. złotych na inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła. Wymusza to na nas Krajowy Program Ochrony Powietrza. Inwentaryzacja jest niezbędna, abyśmy później mogli ubiegać się o dofinansowanie do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła energii – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Tag:
Zapraszamy do nas: