Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Miał kierować grupą przestępczą, ukrywał się przez 4 lata - wpadł w ręce policjantów z Radomia

wtorek, 14 lipca 2020 11:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. policja.pl
Weronika Chochoł

Policjanci z sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Mazowieckiej Policji zatrzymali 34-letniego mieszkańca Garwolina podejrzanego o kierowanie grupą zorganizowaną o charakterze zbrojnym. Mężczyzna przez cztery lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniał wygląd i miejsce zamieszkania. Zerwał również kontakty z rodziną.

34-latek z Garwolina podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, której działalność polegała na handlu narkotykami i ich kradzieżami. Mężczyzna od 2016 roku poszukiwany był m.in. przez prokuratury w Lublinie i Siedlcach.

- Mężczyzna miał zostać aresztowany, jednak ukrył się na kilka lat. Tym sposobem sprawa trafiła do „poszukiwaczy” z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którzy dostali zadanie wytropienia 34-latka. Mężczyzna zmienił nie tylko wygląd, ale również często zmieniał miejsce przebywania czy samochody. Posługiwał się także fałszywymi dokumentami - relacjonuje Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP w Radomiu:

 

Przed kilkoma dniami policjanci ustalili prawdopodobne miejsce pobytu mężczyzny w jednej z podwarszawskich miejscowości. Funkcjonariusze nie pomylili się i zatrzymali 34-latka. Mężczyzna trafił do aresztu w Warszawie-Białołęce. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 roku i podlega pod Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Zapraszamy do nas: