Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

4-letnia Ines zostaje z rodziną w Radomiu. Kurator sądowy po raz kolejny odstąpił od przekazania dziewczynki ojcu

wtorek, 14 lipca 2020 15:14 / Autor: Michał Kaczor
fot. Alexas_Fotos/pixabay.com
Michał Kaczor

Kurator sądowy ponownie odstąpił od przekazania 4-letniej Ines ojcu. Dziewczynka na razie zostaje z rodziną w Radomiu. - Ile razy jeszcze sąd w Katowicach będzie testował psychikę dziecka!? - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dziś ojciec dziewczynki przyjechał w towarzystwie konsul Ambasady Belgii, tłumacza i psychologa. Dziewczynka jednak ponownie nie chciała iść z mężczyzną. Widząc to kurator sądowy po raz kolejny odstąpił od przekazania Ines ojcu.

Przypomnijmy, to była trzecia próba odebrania dziewczynki rodzinie zamieszkałej w Radomiu. Dziewczynka trafiła pod ich opiekę po śmierci matki jesienią zeszłego roku. Dzień przed tym zdarzeniem sąd belgijski przyznał opiekę rodzicielską ojcu. Faktycznie jednak dziecko mieszkało u babci.

Dodatkowym argumentem na korzyść rodziny dziewczynki jest fakt, ze ojciec nie zna języka polskiego, a Ines francuskiego.

Strona belgijska stoi na stanowisku, że dziecko powinno trafić do ojca - zgodnie z wyrokiem sądu. Ich zdaniem Belg wielokrotnie zabiegał o kontakt z córką. Sprawa toczy się w sądzie w Katowicach.

Sytuację z kolejną próbą odebrania Ines skrytykował na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Zapraszamy do nas: