Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Trzy firmy chcą wybudować trzeci etap trasy N-S

środa, 15 lipca 2020 13:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. A. Wróblewska/UM Radom
Michał Kaczor

Trzy firmy złożyły oferty na budowę trzeciego etapu trasy N-S od ul. Szklanej do ul. Żółkiewskiego. Najniższa oferta opiewa na kwotę prawie 60 mln zł. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji chce przeznaczyć na tę inwestycję 57 mln zł.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu otworzył oferty w przetargu na budowę trzeciego etapu trasy N-S. Najniższa opiewa na kwotę prawie 60 mln zł i złożyła ją firma Strabag. Najwyższa to prawie 100 mln zł.

To wyższa kwota niż zakłada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Spółka chce przeznaczyć na tę inwestycję 57 mln zł.

- Jeżeli okaże się ona prawidłowa pod względem formalnym i merytorycznym to wystąpimy do radnych o zgodę na zabezpieczenie brakującej kwoty - deklaruje prezydent Radosław Witkowski.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa trasy N-S na odcinku od ul. Szklanej do ul. Energetyków w Radomiu. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowę nowej drogi klasy Z o długości około 3420 m łączącej wybudowany odcinek Trasy N-S – etap I z ulicą Energetyków wraz z ciągiem pieszo – rowerowym, ciągami pieszo – jezdnymi, oświetleniem, sygnalizacją świetlną, kanalizacją deszczową oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żeromskiego, Kolberga, Szklaną, Olsztyńską, Struga, Gołębiowską, Zbrowskiego, Energetyków.

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie odpowiedniego połączenia pomiędzy północną częścią Radomia, a obszarem śródmieścia z pominięciem obszarów zabudowy mieszkaniowej (Osiedle Nad Potokiem, Gołębiów I oraz II).

Zapraszamy do nas: