Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Wojewoda wydał ostatnią decyzję ws budowy lotniska w Radomiu

piątek, 17 lipca 2020 07:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał w czwartek, 16 lipca decyzję o zezwoleniu na budowę dróg kołowania i płyt postojowych w części wschodniej lotniska. 

To ostatnia (piąta) zgoda, którą miał wydać wojewoda w sprawie budowy lotniska cywilnego w Radomiu. 

22 czerwca wydana została decyzja w zakresie rozbudowy infrastruktury drogowej towarzyszącej lotniku od alei Wojska Polskiego z całym uzbrojeniem terenu, czyli kanalizacja, odwodnieniem i niezbędnymi do realizacji inwestycji elementami. 3 lipca wydane zostały dwie kolejne decyzje dotyczące części zachodniej lotniska w zakresie rozbudowy drogi kołowania oraz płyt postojowych i infrastruktury towarzyszącej, a także rozbudowy wieży kontroli lotów i strażnicy dla straży pożarnej. 

Jak zapowiada wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, termin zakładany przez PPL, czyli rozpoczęcie lotów w 2022 roku będzie utrzymany:

 

Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować do obsługi nawet ponad 9 mln pasażerów rocznie. Jeśli chodzi o drogę startową, to lotnisko w Radomiu ma mieć parametry wytrzymałościowe wyższe niż te, który ma Okęcie. Pas ma 2500m długości co pozwoli na przyjmowanie największych statków powietrznych używanych w transporcie lotniczym.