Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

RADOM

Dobiegają końca prace przy budowie Centrum Rehabilitacji

wtorek, 28 lipca 2020 10:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Dobiegają końca prace w Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza w Radomiu. Ich finał planowany jest na koniec października, ale pierwsi pacjenci będą przyjmowani dopiero za rok.

Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powstaje w wyremontowanym pawilonie ginekologicznym, obok którego stanął nowy obiekt. W budynku trwają właśnie prace wykończeniowe.

- Wszystko idzie zgodnie z planem. Nie ma zagrożenia, że termin zakończenia prac trzeba będzie przesuwać - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Budowa, zgodnie z założeniami, zakończy się w październiku tego roku - dodaje:

Dokończenia wymagają jeszcze drogi wewnętrzne i parkingi. Główny wjazd do nowego centrum rehabilitacji będzie od ulicy Narutowicza, ale wewnętrznymi uliczkami będzie można dotrzeć też do dwóch pozostałych bram wjazdowych od ulicy Kopernika oraz Tochtermana.

Do nowego Centrum Rehabilitacji przeniesiony zostanie oddział szpitalny z ulicy Giserskiej. Pierwsi pacjenci będą tam przyjmowani za rok:

- Przed nami jeszcze zakupy wyposażenia i sprzętu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na przyszły rok, na ten cel mamy zapisane 4,5 miliona złotych. Przetargi, mogą być ogłoszone w tym roku, ale ich realizacja i płatności będą w 2021 roku - dodaje wiceprezydent.

Jako pierwsze przeprowadzkę zaczną poradnie specjalistyczne: chirurgiczna, neurologiczna, ortopedyczna, urologiczna oraz zakład rehabilitacji ambulatoryjnej.