Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Kolizja na skrzyżowaniu Brzustowskiej i Mieszka I

środa, 29 lipca 2020 10:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com Osiedle Michałów
Weronika Chochoł

Do kolizji doszło w środę, 29 lipca na skrzyżowaniu ulic Brzustowskiej i Mieszka I w Radomiu. Kobieta jadąca ulicą Brzustowską wyjechała w Mieszka I na czerwonym świetle. 

Do zdarzenia doszło około godz. 10.00. Jak informuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. kierująca osobowym Audi wyjechała z ul. Brzustowskiej na czerwonym świetle i zderzyła się z jadącym przez ul. Mieszka I fordem. 

Kobieta pojechała na obserwację do szpitala. 

Nie ma informacji o utrudnieniach w tym rejonie. 

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu powstała w grudniu 2018 po tragicznym wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Do wypadku doszło 29 lipca na ul. Mieszka I. Zginęły dwie osoby - 75-letni mężczyzna i 73-letnia kobieta. Sprawca wypadku, 27-letni wówczas Mateusz D. został skazany na pięć lat więzienia i dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna jadąc do szpitala trzykrotnie przekroczył prędkość. Mateusz D. został oskarżony, o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna kierując osobowym mercedesem, prowadził pojazd na obszarze zabudowanym z prędkością niedozwoloną wynoszącą około 163 km/h, co uniemożliwiło mu panowanie nad pojazdem. W wyniku jazdy z nadmierną prędkością, dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i ulicą Brzustowską, doprowadził do czołowego uderzenia samochodu Mercedes w prawy bok przejeżdżającego przed nim z prędkością 10-12km/h pod kątem prostym z lewej na prawą stronę, samochodu marki Opel Astra. W wyniku uderzenia kierujący oplem oraz pasażerka doznali wielonarządowych obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci.

Zapraszamy do nas: