Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Służba więzienna wznowi widzenia

środa, 29 lipca 2020 13:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: WChochoł/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Służba więzienna wznowi widzenia - od 1 sierpnia kontakt z osobami osadzonymi możliwy będzie z zachowaniem zasad sanitarnych oraz dystansu społecznego. Do reżimu sanitarnego będą musieli stosować się nie tylko osadzeni ale i odwiedzający ich członkowie rodzin.

Możliwość kontaktu z osadzonymi wstrzymana została ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wynikające z pandemii koronawirusa. Skazani nie wychodzą do pracy na zewnątrz, nie udziela się im przepustek, a nauka w więziennych szkołach odbywa się zdalnie. Teraz, po kilkumiesięcznej przerwie możliwość kontaktu zostanie wznowiona. Wiele rodzin już nie może się doczekać, wśród nich pani Barbara:

 

Przed epidemią osadzeni mogli spotkać się z rodziną lub najbliższymi zazwyczaj kilka razy w miesiącu. Widzenie odbywało się przy oddzielnym stoliku. Teraz, zasady widzeń ulegną zmianie - mówi zastępca rzecznika Aresztu Śledczego na Koziej Górze plut. Michał Słowiński:

- W widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba dorosła, widzenie odbywać się będzie wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, a czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny. Osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę lub przyłbicę lub inne środki ochronne do zakrywania ust i nosa. Wejście na teren jednostki odbywać się będzie po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski - mówi.

Wizyta w Areszcie Śledczym na Koziej Górze będzie też musiała być wcześniej umówiona drogą telefoniczną lub elektroniczą - dodaje plutonowy:

Zgłoszenia na widzenia przyjmowane będą drogą telefoniczną pod nr: 048 613 11 42 w dni robocze w godzinach 8:00-13:00 bądź na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Widzenia udzielane będą w dniach:

- dla tymczasowo aresztowanych: w czwartki i drugą niedzielę miesiąca

- dla skazanych: w poniedziałki, wtorki, środy i niedziele (z wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca) w godzinach 8:00 – 15.00.

Zapraszamy do nas: