Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Radomski oddział WSA wolny od wirusów

czwartek, 30 lipca 2020 17:07 / Autor: Monika Nowakowska
foto: WSA
Monika Nowakowska

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zabezpieczył wszystkie swoje placówki, w tym radomski oddział przy ul. Słowackiego przeciwko wirusom, bakteriom i innym drobnoustrojom z wykorzystaniem nanocząsteczek dwutlenku tytanu. W pomieszczeniach zaaplikowany został preparat, dzięki któremu w budynkach sądu następuje automatyczny proces samodezynfekcji. Do jego uruchomienia wystarczy jakikolwiek rodzaj światła naturalnego lub sztucznego.

Preparatem pokryte zostały np. blaty stron i ławki na salach rozpraw, blaty w punktach informacyjnych, w biurach podawczych, przy ochronie czy w szatniach. Zabezpieczone zostały także stoły w czytelniach akt czy rozmaite punkty styku, typu klamki do toalet czy przyciski w windach.

Preparat o nazwie TitanSolid wiąże się trwale z powierzchnią, na którą zostanie zaaplikowany, tworząc system powłok fotokatalitycznych. Pod wpływem światła likwidują one bakterie, wirusy, grzyby i inne drobnoustroje, zmieniając je w dwutlenek węgla, wodę i proste jony nieorganiczne.

 

Zapraszamy do nas: