Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

DPS Weterana Walki i Pracy. Aktualna sytuacja

czwartek, 30 lipca 2020 17:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Radomiu rozpoznała w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu 17 zakażeń SARS-CoV-2. 9 osób było zakażonych w Dziennym Domu Pobytu Przyjazny Dom, 4 pracowników i 4 osoby z rodziny – poinformowała Małgorzata Gregorczyk rzecznik PSSE w Radomiu. Aktualnie zakażone są 4 osoby, w tym 1 mieszkaniec DPS, 1 uczestnik Dziennego Domu Pobytu. 2 pracowników jest hospitalizowanych. Dwie osoby zmarły, w tym uczestniczka z Dziennego Domu Pobytu i jedna osoba z kontaktu.

28 lipca w Pawilonie A pobrano 21 wymazów i wszystkie wyniki są negatywne. W sobotę, 1 sierpnia są planowane kolejne wymazy od mieszkańców pawilonów: B, C i D. Ogółem zaplanowano 58 wymazów - mówi Małgorzata Gregorczyk.

24 lipca pobrano wymazy od 5 pracowników DPS. Wszystkie wyniki okazały się negatywne – podkreśla Małgorzata Gregorczyk. Na piątek, 31 lipca zaplanowano pobór wymazów od 12 pracowników DPS Weterana Walki i Pracy w Radomiu – poinformowała rzecznik Sanepidu Małgorzata Gregorczyk.

Zapraszamy do nas: