Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Ulica 25 Czerwca zostanie zwężona?

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 10:48 / Autor: Radosław Mizera
foto: UM RADOM
Radosław Mizera

Jak po przebudowie ma wyglądać ulica 25 Czerwca? W tej sprawie radomianie będą mogli się wypowiedzieć w konsultacjach społecznych, które rozpoczną się 7 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia.

Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia podkreśla, że śródmiejskie ulice w dużych miastach zmieniają swój charakter. - Chcemy zapytać mieszkańców czy widzą rolę ulicy 25 Czerwca tak jak teraz, ulicy przelotowej, czy też chcieliby, aby pełniła ona również inne funkcje, np. typowo śródmiejskiej ulicy. Czas jest taki, że miasta się zmieniają, więc chcemy się dowiedzieć czy mieszkańcy Radomia również takich zmian oczekują. Ulica 25 Czerwca musi zostać przebudowana, więc to jest dobry moment, żeby zasięgnąć opinii mieszkańców i posłuchać ich głosu, a później przy ewentualnym projektowaniu wziąć je po uwagę – powiedział Mateusz Tyczyński.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 roku ówczesny wiceprezydent miasta Konrad Frysztak mówił w Radiu Plus Radom, że istotne zmiany czekają w przyszłości ulicę 25-go Czerwca. - Trasa N-S znacząco odciąży tam ruch, co pozwoli na przebudowę i zmianę charakteru tego miejsca. Planujemy nadać jej bardziej śródmiejski charakter. Zamiast ruchliwego tranzytu pomiędzy dzielnicami będzie nam się niebawem kojarzyć ze spacerem i jazdą na rowerze - powiedział Konrad Frysztak.

W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Radomia. Zostaną one przeprowadzone w formie elektronicznej poprzez nadsyłanie opinii i wniosków na pobranym ze strony www.konsultacje.radom.pl formularzu  i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej poprzez wypełnienie formularza dostępnego w korytarzu przy wejściu do Urzędu Miejskiego ul. Kilińskiego 30 i złożenie go w znajdującej się tam urnie. Dopuszcza się także organizację mobilnych punktów konsultacyjnych przy ul. 25 Czerwca: 8 sierpnia w godz. 16:00-18:00 przy skrzyżowanie ul. Żeromskiego/25 Czerwca oraz 18 sierpnia w godz. 16:00-18:00 w parku im. T. Kościuszki (w pobliżu ul. 25 Czerwca). Informacja o mobilnych punktach konsultacyjnych zostanie udostępniona w aktualnościach na stronie internetowej www.konsultacje.radom.pl.