Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Egzamin ósmoklasisty: radomscy uczniowie lepsi od średniej krajowej

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 13:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. WCh/RPR
Michał Kaczor

Uczniowie radomskich szkół podstawowych poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. W trzech przedmiotach - polskim, angielskim i matematyce są lepsi od średniej krajowej.

Radomscy ósmoklasiści uzyskali średnio 61% z języka polskiego, 48% z matematyki i 58% z angielskiego. To wyniki lepsze od średniej krajowej. W Polsce uczniowie uzyskali średnio 59% z polskiego, 46% z matematyki i 54% z angielskiego.

- Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 1854 uczniów w radomskich publicznych szkołach podstawowych. Wyniki w porównaniu do wyników ogólnopolskich z języka polskiego, z matematyki i języka angielskiego nasi uczniowie wypadli średnio lepiej. Gorzej wypadli tylko z języka niemieckiego - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Różnica w stosunku do średniej krajowej z języka niemieckiego jest duża. Radomscy ósmoklasiści uzyskali 35%, a w Polsce 45%.

Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska mówi, że wyniki są gorsze od zeszłorocznych.

- Z całą pewnością możemy złożyć to na karb okresu pandemii i kilkumiesięcznego kształcenia zdalnego - tłumaczy wiceprezydent.

Najlepiej wypadli ósmoklasiści z PSP nr 1, 3, 4, 6, 9, 14, 20, 21, 23, 36, 34 oraz Zespołu Szkół Muzycznych.

Do jutra uczniowie mają złożyć zaświadczenie o wynikach egzaminu w szkole pierwszego wyboru.

Listy kandydatów zostaną opublikowane 12 sierpnia o 12:00. Od 13 do 18 sierpnia kandydaci będą mogli potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły, do której zostali zakwalifikowani.