Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Opublikowane listy uczniów zakwalifikowanych do szkół średnich

środa, 12 sierpnia 2020 14:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UM w Radomiu
Elżbieta Warchoł

W radomskich szkołach ponadpodstawowych 12 sierpnia zostały opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych na rok szkolny 2020/21.

Jak informuje Urząd Miejski w Radomiu: To łącznie  2984 osoby, spośród których 1421 będzie uczęszczało do liceów ogólnokształcących (48% zakwalifikowanych), 1220 - do techników (41%) oraz 343 - do szkół branżowych I stopnia (11 %).

159 kandydatów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej ze szkół. - Nie wynika to jednak z braku miejsc tylko z decyzji podjętych przez kandydatów podczas tworzenia swojej listy preferowanych szkół. Dokonali oni wyboru najbardziej obleganych szkół, a uzyskana przez nich punktacja była zbyt niska, aby się tam dostać – wyjaśnia p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Agnieszka Grabska.

Od 13 do 18 sierpnia do godz. 15.00 kandydaci będą mogli potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły, do której zostali zakwalifikowani. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznamy 19 sierpnia do godz. 14.00.

W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie  zostali przyjęci do szkół  w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły po 19 sierpnia. Wówczas  szkoły, w których nie otworzono oddziałów z powodu braku chętnych będą miały możliwość ich utworzenia - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

Wolne miejsca pozostały we wszystkich typach szkół. Nie wszystkie planowane oddziały udało się uruchomić m.in. w VI LO im. Jana Kochanowskiego, VII LO im. K.K. Baczyńskiego, XII LO z Oddziałami Sportowymi, XIII LO im. Polskich Noblistów, a także w technikach w Zespole Szkół im. Hubala, Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, w Zespole Szkół Samochodowych oraz w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Pojedyncze wolne miejsca są też w wielu innych szkołach ponadpodstawowych.

W tym roku w trakcie naboru największą popularnością wśród absolwentów szkól podstawowych cieszyły się I LO im. M. Kopernika, II LO im. M. Konopnickiej, IV LO im. T. Chałubińskiego i XI LO Staszica oraz technika w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Elektronicznych, gdzie w związku z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży miasto wyraziło zgodę na uruchomienie dodatkowego, ósmego oddziału.