Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

RADOM

Zamów środki ochrony dla swojej szkoły

wtorek, 18 sierpnia 2020 12:15 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Nie wojewoda a Ministerstwo Zdrowia zabezpieczy płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego. Już za niespełna trzy tygodnie uczniowie wrócą do szkół. Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska zapewnia, że wszystkie radomskie placówki oświatowe będą przygotowane, by wypełnić zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Od pierwszego września uczniowie rozpoczną edukację w szkołach stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Natomiast na obszarach, w których zostały wyodrębnione strefy z uwagi na większe ryzyko zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, ministerstwo przygotowało dodatkowe zalecenia. Zgodnie z wytycznymi, dyrektorzy mogą decydować o nauczaniu stacjonarnym, hybrydowym lub zdalnym.

MEN zachęca dyrektorów szkół i placówek oświatowych do składania zamówień na bezpłatne środki ochrony osobistej. Szkoły z terenu woj. mazowieckiego będą mogły składać wnioski już od 19 sierpnia. Dostępny jest już odpowiedni formularz.

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia.

Formularz zamówienia będzie aktywny przynajmniej do 10 września. Placówki z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz pomorskiego będą mogły wypełnić formularz już od 17 sierpnia. Pozostałe województwa mogą przesyłać formularze zgodnie z harmonogramem:

od 18.08.2020 r. – lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie,

od 19.08.2020 r. – lubuskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie,

od 20.08.2020 r. – małopolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie.

Ministerstwo apeluje do dyrektorów, by ci nie zwlekali z przesłaniem formularza. Wszystkie szkoły, które złożą formularz do 20 sierpnia otrzymają płyny i maseczki do 1 września. Podmioty, które złożą zamówienia po 20 sierpnia, otrzymają środki po 1 września.