Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

RADOM

Klub radnych PiS bez przewodniczącego

czwartek, 20 sierpnia 2020 08:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radomskiej Radzie Miejskiej bez przewodniczącego. Dotychczasowy przewodniczący - Dariusz Wójcik - z funkcji zrezygnował 2 miesiące temu.

Dariusz Wójcik funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości pełnił od początku tej kadencji, czyli od listopada 2018 roku. Rezygnację po raz pierwszy złożył w kwietniu ubiegłego roku. Podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik poinformował, że przewodniczącym klubu radnych nie jest już od dwóch miesięcy. 

- Jak to mówią politycy, zrezygnowałem ze względów osobistych. O rezygnacji nie informowaliśmy wcześniej, ponieważ był okres wakacyjny, kampania wyborcza. Wczorajsze posiedzenie było pierwsze od mojej rezygnacji i dlatego właśnie wczoraj poinformowałem o decyzji - wyjaśnia Dariusz Wójcik. 

Za współpracę Dariuszowi Wójcikowi podziękowała przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk. "Ja dziekuje Dariuszowi Wójcikowi za współpracę jaką mieliśmy jako Kluby. Czasami było ciężko, ale zawsze szukaliśmy porozumienia.Teraz mam wrażenie, że ze wspólną pracą będzie trudniej...co pokazała dzisiejsza sesja".

                      

Póki co nie wiadomo, kto zostanie nowym przewodniczącym klubu.