Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Samorząd

Radni PiS w Radomiu mają nowego kapitana

czwartek, 27 sierpnia 2020 08:56 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Łukasz Podlewski zastąpił Dariusza Wójcika na stanowisku przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Radomiu. 

Łukasz Podlewski został wybrany szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Radomiu. Zastąpił na tym stanowisku swojego kolegę klubowego Dariusza Wójcika, który zrezygnował z tej funkcji przed wakacjami.

Wyboru dokonano w czasie posiedzenia w siedzibie radomskiego PiS. - Klub radnych PiS będzie nadal stanowił zwarta grupę. Jest to szczególnie ważne w kontekście najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej. Przed nami próba odwołania przez Koalicję Obywatelską przewodniczącej Rady Miejskiej Kingi Bogusz. To jednak my mamy większość, więc wynik głosowania jest oczywisty - powiedział radny Łukasz Podlewski:

W posiedzeniu klubu radnych PiS uczestniczyli również parlamentarzyści. Poseł Andrzej Kosztowniak zwrócił uwagę, że najważniejszą kwestią najbliższego posiedzenia będzie nie tylko udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta miasta, ale również próba odwołania przez opozycję przewodniczącej Rady Miejskiej Kingi Bogusz:

Tymczasem ze spokojem czeka na sesją absolutoryjną prezydent Radomia Radosław Witkowski. Jego zdaniem budżet za 2019 rok został wykonany na bardzo dużym poziomie:

Sesja absolutoryjna odbędzie się w najbliższy piątek.