Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Ponad 27 mln zł więcej na budowę trasy N-S

środa, 02 września 2020 18:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. Rada Miejska w Radomiu
Michał Kaczor

Radni zgodzili się na zwiększenie nakładów na budowę trasy N-S w Radomiu.

Radni Rady Miejskiej w Radomiu zgodzili się na zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dotyczyły one m.in. zwiększenia nakładów na budowę trasy N-S w kwocie łącznej 27 mln 300 tys. zł.

- Termin związania ofertą to 12 września. Stąd pośpiech i prośba o zwołanie tej sesji nadzwyczajnej, abyśmy mogli w pierwszy dzień roboczy po 12 września, a więc w poniedziałek, 14 września podpisać umowę. Dzięki temu nie będziemy musieli prosić wykonawcy o przedłużenie związania ofertą - mówił wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości przemawiał przewodniczący Łukasz Podlewski. Stwierdził, że daje szansę władzom miasta, ale wątpi w dotrzymanie terminu realizacji inwestycji.

- Pan najprawdopodobniej tej umowy nie podpisze za chwilę i tej inwestycji nie zrealizuje w terminie, tak jak wielu innych. Jako klub nie chcemy być stawiani, jako osoby, które cokolwiek blokują. Dajemy panu szansę na wykazanie się. Zobaczymy, czy 13 września będziemy cieszyć się. Czekamy na podpisanie umowy - mówił Łukasz Podlewski.

W głosowaniu wzięło udział 27 radnych. 12 było "za", a 15 wstrzymało się. Projekt zmian w WPF został przyjęty.

- Dziękuję za szansę. Co prawda, to szansa nie dla mnie, tylko dla Radomia, żeby ta ważna inwestycja została zrealizowana. Ze swojej strony deklaruję, że z jednej strony zrobię wszystko, żeby ta inwestycja została przeprowadzona sprawnie, a z drugiej strony deklaruję pełną otwartość, jeżeli będziecie państwo czuli potrzebę jakichkolwiek informacji - deklarował wiceprezydent Tyczyński.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej znalazły się także nowe zadania na termomodernizację budynków szkół: PSP nr 13, PSP nr 29, IV LO oraz ZSZ "Hubala". Realizacja planowana jest na lata 2021-2023. Szacunkowa wartość projektu to 10 mln zł.