Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

RADOM

Ambasador Austrii z wizytą w Radomiu

wtorek, 15 września 2020 12:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

O możliwościach współpracy w dziedzinie gospodarki, ale również kultury i partnerstwa regionalnego z ambasadorem Austrii w Polsce Wernerem Almhoferem rozmawiali parlamentarzyści, samorządowcy i przedsiębiorcy z Radomia i regionu radomskiego.

Celem spotkania było rozpoczęcie rozmów dotyczących szeroko pojętej współpracy między Austrią a Polską, a konkretnie regionem radomskim. - Współpraca z Austrią wchodzi w nowy etap - współpracy regionalnej. Tej już konkretnej, spotkań z biznesem lokalnym i samorządami - mówi poseł Marek Suski. 

Podczas wizyty w Radomiu ambasador spotkał się m.in z władzami Radomia, wójtami ościennych gmin, parlamentarzystami i samorządowcami, a także przedstawicielami działających w regionie radomskim firm. Do Radomia przyjechał również radca handlowy ambasady Konstantin Bekos. 

- Przedstawiliśmy naszym gościom gospodarczy potencjał naszego miasta, w tym możliwości inwestowania m.in. w strefie przemysłowej powstającej na Wólce Klwateckiej. Jako miasto, oprócz dogodnej lokalizacji, mamy do zaoferowania coraz lepszą infrastrukturę, która może służyć rozwojowi firm, a także cały system wsparcia dla inwestorów i bardzo dobrze przygotowane kadry. Możemy się pochwalić m.in. systemem kształcenia w szkołach technicznych dostosowanym do potrzeb rynku pracy. Na razie w naszym mieście funkcjonuje tylko jedna firma z kapitałem austriackim, ale mam nadzieję, że nawiązane dziś kontakty z czasem zaowocują powstaniem szerszego forum współpracy gospodarczej - powiedział po spotkaniu prezydent Radosław Witkowski.

- Odbyliśmy szereg interesujących rozmów na tematy dotyczące generalnie przemian, jakie zachodzą w gospodarce europejskiej, nowych technologii, które w obu krajach stosujemy i które będą prowadzić przyszłość współpracy gospodarczej. Cieszymy się z nawiązania konkretnej współpracy z firmami i regionalnymi ośrodkami samorządowymi w regionie radomskim - mówi Werner Almhofer - ambasador Austrii w Polsce: 

- Austria jest zainteresowana bliską współpracą z Polską.Jest to można powiedzieć wszechstronne rozważanie nad tym, co możemy zrobić, żeby nasze potencjały się wzmocniły - mówi poseł Marek Suski: 

Werner Almhofer odwiedził Radom po raz pierwszy. Inicjatorem spotkania był poseł Marek Suski.