Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

Koronawirus zamknął drzwi do noclegowni dla bezdomnych

piątek, 25 września 2020 11:06 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Pandemia koronawirusa zamknęła drzwi do noclegowni dla bezdomnych prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej. W placówkach przy ul. Słowackiego i Zagłoby przebywają jedynie osoby, które posiadają negatywne testy na obecność wirusa lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia bezdomnego.

Pandemia koronawirusa spowodowała zmianę zasad korzystania z noclegowni i schronisk dla kobiet i mężczyzn przy ul. Zagłoby i Słowackiego w Radomiu. Noclegownie pełnią obecnie rolę schronisk, a do swojej pierwotnej funkcji powrócą prawdopodobnie późną jesienią lub zimą, kiedy spadną temperatury na zewnątrz. - W tym roku praktycznie nie mamy noclegowni tylko schronisko dla mężczyzn - mówi kierownik Schroniska dla Kobiet i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn Wojciech Dąbrowski:

W październiku przy noclegowni przy ul. Słowackiego ponownie stanie ogrzewalnia dla bezdomnych. W tym roku ze względu na pandemię pełnić ona będzie funkcję izolatorium. Znajdzie się w nim miejsce dla pięciu bezdomnych, którzy nim trafią do noclegowni, będą musieli przejść 10-dniową kwarantannę:

Bezdomni w dalszym ciągu mogą liczyć na pomoc streetworkierów i strażników miejskich, którzy w okresie jesienno-zimowym będą dowozić im gorącą zupę czy czystą odzież:

Dyrekcja placówek stara się również o zorganizowanie patrolu medycznego.

Dodajmy, w noclegowni dla mężczyzn przygotowanych jest 24 miejsca i 6 dla kobiet oraz 24 w schronisku dla kobiet.