Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Wiceszef MON zakażony koronawirusem

sobota, 26 września 2020 14:03 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zakażony koronawirusem - infekcja przebiega bezobjawowo.

Z informacji przekazanych przez wiceministra wynika, że do zakażenia doszło w poniedziałek podczas jednego z roboczych spotkań z rektorem Akademii Sztuki Wojennej. Osoby, z którymi wiceszef MON miał kontakt w ostatnich dniach poddawane są badaniom, a w całym ministerstwie obowiązuje reżim sanitarny.

- Czuję się dobrze, nie mam gorączki, a skoro kwarantanna, to nadrobię porządki w domu. Odizolowany na wszelki wypadek od rodziny, spędzam czas na dole. Córki z żoną w kwarantannie goszczą na piętrze - poinformował Radio Plus Radom Wojciech Skurkiewicz.

O zakażeniu wiceminister dowiedział się w piątek. Dzień wcześniej, rektor uczelni przechodził badania okresowe. Podczas nich okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Wiceminister, na właśną prośbę, wykonał więc test. Okazał się pozytywny.

- Z oczywistych względów nie wezmę udziału w jutrzejszych uroczystościach przekazania sztandaru 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej - potwierdza wiceszef MON.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS CoV-19 u kolejnych 1584 osób. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby, to najwięcej od 18 lipca, gdy odnotowano 30 zgonów.