Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Weekend na drogach. Policja apeluje o rozsądek

poniedziałek, 28 września 2020 10:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/geralt
Elżbieta Warchoł

Podczas minionego weekendu Policja odnotowała 11 wypadków i 37 kolizji drogowych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądną i bezpieczną jazdę.

Do kilku zdarzeń drogowych doszło m.in. w sobotę. W nocy na ulicy Słowackiego na wysokości wiaduktu, kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z pojazdem ciężarowym marki man. 60-letnia kobieta została przewieziona do szpitala - mówi Justyna Leszczyńska z KMP Radom. Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 19 na ulicy Limanowskiego. 35-letni kierowca vw nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył innego vw, którym kierowała 54 – latka. Kobieta trafiła do szpitala. Natomiast po godz. 21 w miejscowości Antoniówka, 28-latka kierująca pojazdem marki renault najechała na leżącego na środku drogi 50-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do szpitala - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Nie zabrakło również nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali kilku kierowców, którzy kierowali po alkoholu. M.in. W sobotę około godz. 10 na ulicy 1905 –roku doszło do potrącenia. 28-latek kierujący fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na czerwonym świetle i potrącił na przejściu mężczyznę jadącego hulajnogą. 40-latek został przewieziony do szpitala i po badaniach wrócił do domu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy fiata i badanie wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu, niestosowanie się do sądowych zakazów i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Apelujemy o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków ruchu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Siadając za kierownicę pojazdu, powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych uczestników ruchu - mówi Justyna Leszczyńska z KMP Radom.