Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

RADOM

Wsparcie dla dzieci z pieczy zastępczej

czwartek, 15 października 2020 13:08 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Piotr Nowakowski
Monika Nowakowska

Komputery i laptopy, a także środki ochrony osobistej oszacowane na kwotę niemal 700 tys. zł trafią do dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą ze specjalnego projektu realizowanego przez MOPS współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dotychczas zakupiony został sprzęt komputerowy wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem i akcesoriami.

- Mamy dziwne czasy. Panuje koronawirus, a my musimy być przygotowani do tego, aby dzieci które są w pieczy zastępczej miały możliwość w sposób właściwy realizować swój obowiązek edukacyjny – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

To, że sprzęt jest bardzo potrzebny potwierdza Alicja Kwiecińska, która wspólnie z mężem prowadzi Rodzinny Dom Dziecka. Obecnie przebywa u niej ośmioro dzieci. - My byliśmy na kwarantannie i niestety nie było w domu sprzętu, żeby dzieci mogły naukę prowadzić zdalnie. Teraz wszystko się zmieni. Cieszymy się niezmiernie – mówi:

- Teraz przekazujemy zestawy komputerowe, ale mamy też środki na wyposażenie miejsc kwarantanny. Dzięki projektowi możemy kupić m.in. pralkosuszarki, łóżka, materace – rzeczy, które są bardzo potrzebne - dodaje Teodora Karolik, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Wsparcie trafi do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.