Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Nowy szpital w Radomiu

piątek, 23 października 2020 19:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: AŚ/Radom
Monika Nowakowska

W Areszcie Śledczym w Radomiu powstał jedyny na Mazowszu szpital więzienny - na dwóch oddziałach będą 54 łóżka. Personel medyczny do zakładu jest pilnie poszukiwany - potrzebni internista, psychiatra, kardiolog, urolog, pielęgniarki, terapeuci, psycholog oraz technik elektroradiologii.

– To ważna i potrzeba inwestycja – tłumaczy plutonowy Michał Słowiński, wychowawca w Areszcie Śledczym w Radomiu. Dotychczas osadzeni z mazowieckich zakładów karnych i aresztów śledczych wymagający hospitalizacji przebywali w publicznych placówkach zdrowia pod konwojem funkcjonariuszy Służby Więziennej. Teraz nie będą musieli opuszczać zakładu - mówi:

W szpitalu znajdują się 54 miejsca dla osadzonych. W szpitalu będą dwa oddziały – wieloprofilowy i psychiatrii sądowej, ale też nowoczesna pracownia RTG, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz sala terapii. Skazani będą diagnozowani i leczeni na miejscu. To – jak mówi Słowiński – znacznie bezpieczniejsze niż pobyt w placówce publicznej i mniej kosztowne, bo nie wiąże się z organizowaniem konwoju.

W związku z otwarciem nowego skrzydła szpitalnego w radomskim areszcie Służba Więzienna poszukuje personelu medycznego. W nowoczesnej placówce pracę znajdzie kilkadziesiąt osób:

- Potrzebni internista, psychiatra, kardiolog, urolog oraz pielęgniarki, terapeuci, psycholog oraz technik elektroradiologii - dodaje wychowawca.

Zatrudnienie personelu medycznego w radomskim areszcie możliwe jest zarówno na etacie funkcjonariusza, jak i pracownika cywilnego, co daje możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy. Podjęcie pracy w Areszcie Śledczym w Radomiu w charakterze pielęgniarki bądź lekarza niesie ze sobą wiele korzyści - gwarantuje stabilność zatrudnienia, pracę w nowoczesnej placówce, szeroką ścieżkę rozwoju i kariery zawodowej oraz pakiet atrakcyjnych świadczeń socjalnych - od zasiłku na zagospodarowanie, poprzez dopłatę do wypoczynku czy zwrot kosztów przejazdu do pracy, aż po ekwiwalent za brak mieszkania i dofinansowanie do zakupu mieszkania lub budowę domu.

Areszt Śledczy w Radomiu funkcjonuje od 1998 r. Jest to jedna z nowocześniejszych placówek penitencjarnych w kraju. Na jego terenie znajdują się budynki administracji, ambulatorium, kuchnia, pralnia, magazyn uzbrojenia, sala gimnastyczna, 3 boiska, 15 kompleksów świetlicowych, 15 punktów bibliotecznych, biblioteka centralna, 2 kaplice oraz szpital. Dla funkcjonariuszy i pracowników dostępna jest też doskonale wyposażona siłownia.

Więzienny szpital przyjmie pierwszych pacjentów na początku przyszłego roku.

Osoby zainteresowane rekrutacją powinny zadzwonić pod nr tel: (48) 613-10-10 lub (22) 640- 82- 51